Jaki będzie Twój punkt widzenia?Kontrast to gra, w której nie ma złych odpowiedzi. Gra strategiczna gdzie  obserwując symbole, których nie mogą zagrać pozostali gracze lub zdając się na swój instynkt.
W grze KONTRAST nie ma złych odpowiedzi lecz tylko ta odpowiedź przyniesie Ci punkt, która zostanie wybrana przez większość graczy!Całość mieści się w niewielkim pudełku. W środku, obok krótkiej i zwięzłej instrukcji odnajdziemy: dwa rodzaje kart. Jedne kolorowe, różne mniej lub bardziej dziwne obrazki, a drugie to w zestawy kart symboli - po 6 w każdym takim zestawie przeznaczone dla każdego z graczy


Wykonanie gry jest po prostu świetne.  odpowiedzialna jest za nią grupa osób::Cirodelia Annamei, Jr Casas, Saphatthachat, Kpg ivary. Do tego załączona instrukcja, niestety napisana jak dla mnie zbyt małym drukiem, ale plus za to że nie jest skomplikowana. Jak grać?
Rozdajemy każdemu z graczy po 6 kart SYMBOLI. Każdy z Nas ma 12 różnych symboli. Każdy z graczy bez podglądania tasuje swoje karty SYMBOLI i kładzie 2 z nich odkryte przed sobą.

Potasowane karty obrazków należy położyć na środku stołu. Każdy gracz musi wybrać spośród 8 symboli w ręku ten, który jego zdaniem najlepiej pasuje do obrazka znajdującego się na środku stołu. Każdy gracz kładzie wybraną przez siebie kartę symbolu zakrytą tak, aby wybrany symbol znajdował się bliżej obrazka.

Gracze równocześnie odwracają swoje karty, pokazując wybrany przez siebie symbol. Tylko symbol wybrany przez WIĘKSZOŚĆ przynosi 1 punkt!
Każdy gracz, który wybrał wygrywający symbol otrzymuje 1 kartę OBRAZKA z góry talii, oznaczając w ten sposób zdobyty punkt.

Każdy gracz przesuwa zagraną kartę SYMBOLI na prawą stronę 2 kart, które znajdują się przed nim, a następnie dobiera do ręki kartę SYMBOLI leżącą po lewej stronie tych kart.

Od razu rozpoczyna się nowa tura z nowym obrazkiem widocznym na górze talii.

Zawartość pudełka:

Liczba graczy:  2-6 osób
Wiek: od 8 lat 
Czas gry: ok. 15-20 minut
Rodzaj gry:  gra rodzinna,
 gra imprezowa
Zawartość pudełka:
* 36 kart symboli (59x91 mm),
* 74 dwustronne karty obrazków (59x91 mm),
*  instrukcja do gry.
Wydawnictwo: Hobbity
Cena: 50-60 zł 

Jak dla mnie cena dość wysoka, a gra po pewnym czasie się nam nudzi. Ale można do niej wracać co jakiś czas. Akurat mamy teraz czas jesieni, gdzie pogoda za oknem zniechęca do spacerów, więc to idelany czas na grę :)


Dziękuję wydawnictwu Hobbity.eu za gre! 

Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger