Jak nauczyć dziecka oszczędzania?


Nauka oszczędzania powinna się zacząć się jak najszybciej. Ale jak pomóc dziecku zrozumieć najtrudniejsze zagadania. Czym jest popyt i podaż? Po co nam oszczędności, czym jest pożyczka. Książka Julek i dziura w budżecie porusza szeroki zakres wszystkich zagadnień. Sylwia Wojciechowska autorka książki z wykształcenia prawnik. Z zamiłowania autorka bloga, na którym pisze m.in. o edukacji finansowej najmłodszych. Ma zacięcie do słowa pisanego, a najbardziej spełnia się gdy może pisać dla dzieci. Miłośniczka dobrej kawy oraz podróży dalszych i bliższych. Prywatnie mama dwóch małych łobuziaków.

Chyba każde dziecko ma za sobą pytanie skąd się biorą pieniądze. U mnie również to pytanie się pojawiło. Odpowiedz jest dla nas jest prosta, że trzeba zarobić aby je mieć. Dla dziecka już nie jest to takie oczywiste. Ile razu zdarzyło się Wam, że w portfelu pusto, a dziecko coś by chciało. Na odpowiedź, że nie mamy była odpowiedź to idź do bankomatu. Książka o Julku to pierwszy przewodnik po finansach osobistych mojego i Twojego dziecka. To mnóstwo dobrej zabawy, podczas której Twoje dziecko dowie się więcej o wartości pieniądza, planowaniu wydatków, oszczędzaniu czy odróżnianiu potrzeb od zachcianek. Pozna pojęcia. “Julek” nie jest jednak kolejnym słownikiem pojęć ekonomicznych. Książka w lekki i przyjazny sposób porusza ważne dla dzieci tematy, takie jak przyjaźń, odpowiedzialność, zazdrość.

Dla dzieci w jakim wieku?

“Julek” jest dedykowany dzieciom w wieku 6 – 10 lat, ale przypadnie do gustu zarówno nieco młodszym, jak i starszym czytelnikom.


Jak się prezentuje książka?


  • Nie jest ani za gruba, ani za chuda – ma 112 stron jest malutka przez co mieści się w dłoniach i ich nie męczy
  • Jest bardzo trwała dzięki twardej oprawie i szytym stronom
  • Ma zgrabny format 160*160 mm
  • Została w całości wyprodukowana w Polsce.


#edukacja, #edukacja finansowa, #ekonomia dla dzieci, #finanse dla dzieci, #julekidziurawbudżecie, 
#książka, #książkadladzieci

Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger