Efekt domina - Dominika Kulczyk"Dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych jesteś całym światem."
Gabriel Garcia Márquez

"Dla dziecka jesteś całym światem. Właśnie Ty, Mamo, Tato, Babciu, Dziadku, Ciociu, Wujku. Kreujesz jego świat, uczysz go patrzeć, postrzegać ludzi i otoczenie. Naucz go patrzeć i otwórz jego serce na to, co najważniejsze, na drugiego człowieka, bo czasem jesteś dla niego jedyną nadzieją. Niech nie będzie obojętne na krzywdę, niesprawiedliwość i cierpienie. Najgorsza jest obojętność. Czytając i oglądając książkę miałam łzy w oczach, było mi strasznie smutno, że tak niedaleko, tak blisko są ludzie, którzy nie mają niczego, a jednak są szczęśliwi. Książka porusza najtwardsze serca.

Dzieci są naszą przyszłością. Takie, jakie będą, taki będzie nasz świat. W tej książce spotkają prawdziwych bohaterów, których spotkała na swojej drodze Dominika. To dzieci, niby inne, a jednak takie same jak Ty, nie mają co jeść, gdzie spać, nie chodzą do szkoły, ale mają marzenia i siłę, żeby je realizować. Mali bohaterowie, którzy potrzebują naszej nieobojętności i pomocy, naszej uwagi i zainteresowania. Potrzebują tak niewiele.

"Nasze dzieci, słuchając tych historii, zrozumieją, że mogą ruszyć pierwszą kostkę swojego małego domina zmian. Być może zrozumieją czyjś los i zechcą pomóc. Niech wiedzą, że mogą wszystko. I wtedy będą mogły." - Dominika Kulczyk 

Wszystkie dzieci zasługują na szczęśliwe dzieciństwo. Moje dzieci i Twoje, Santa, Małgosia, Belaynse, czy Visinela, często mamy podobne marzenia. Ta książka pomaga. Nie tylko lepiej zrozumieć rówieśników, ale także spojrzeć na świat ich oczami, to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale także możliwość otwarcia serca na innych ludzi, pomoc innym. Kupując tę książkę pomagacie polskim dzieciom, które muszą w życiu pokonywać trudności, które dorosłym wydają się nie do pokonania.
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data premiery: 2016-10-12
Cena:           27,93

Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger