Jak mówić dziecku żeby się uczyły - Media Rodzina


Jeśli znając swoje dziecko wiesz doskonale, że stać go na więcej niż pokazują to jego szkolne oceny, a Twoje motywowanie nie przynosi oczekiwanych efektów, książka „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły …” jest właśnie dla Ciebie.

Poradnik napisany jest z myślą o rodzicach i nauczycielach. Mówi, jak skutecznie pomóc naszej latorośli w nauce. Nie porusza jednak jedynie tylko tej kwestii, ale przede wszystkim mówi o sposobie komunikowania się z dzieckiem lub nastolatkiem, który nie potrzebuje „kazań”, a zrozumienia i akceptacji jego uczuć, których często sam nie rozumie. Na konkretnych przykładach książka podpowiada jak reagować na naburmuszonego młodego człowieka, a także jak nie dopuszczać do kłótni i niegrzecznych zachowań.

Poradnik autorstwa Adele Faber i Elaine Mazlish jest napisany w sposób, dzięki któremu każdy może wyłuskać rady przydatne właśnie dla niego. Co ciekawe, przedstawione style komunikowania się wyrażające szacunek, ale i stanowczość, można z powodzeniem wykorzystać w rozmowach zawodowych i na polu towarzyskim. Styl książki jest zrozumiały, zatem czyta się ją bardzo szybko. Zasady nie są jednak łatwe do wprowadzenia w życie, bowiem ciężko jest zmienić swój sposób myślenia. Ale to, co wymaga pracy, potem bardziej cieszy i daje satysfakcję w przypadku powodzenia.

Pewnym minusem książki jest fakt, że nie została ona dostosowana do polskich realiów, a jedynie przetłumaczona. Jej „amerykański styl”, pokazuje jak mentalność mieszkańców Stanów Zjednoczonych delikatnie różni się od naszej, a podane nazwy własne pomocnych organizacji – nie do wykorzystania w Polsce.
Plusów jest jednak stanowczo więcej i dlatego polecam tę książkę.

Biorąc pod uwagę tematykę książki pozwolę sobie ocenić ją wg skali szkolnej: 4+/6.


Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger