Jak materace to tylko z Sleep o’clock

JAKI RODZAJ MATERACA WYBRAĆ?

Chciałam zainteresować Was dosyć niszowym ale za to jak istotnym dla naszego samopoczucia tematem jakim są materace ;) Do tego, że wygodny, dopasowany do indywidualnych potrzeb materac jest najważniejszym meblem w domu nie muszę chyba nikogo przekonywać. Od jakości i komfortu nocnego wypoczynku zależy nasz nastrój w dzień. Z pewnością nie będzie on bardzo dobry jeśli wieczorami mamy trudności z uśnięciem spowodowane niewygodnym łóżkiem, w którym ciężko znaleźć dogodną pozycję do snu, a rankiem budzimy się wymęczeni i nie rzadko naciągnięci. Jeśli zdecydowaliśmy się kupić sobie nowy materac, musimy podjąć bardzo ważną decyzję – jaki typ materaca wybrać? Jest to dość obszerny temat, ponieważ w sprzedaży jest wiele rodzajów materaców o różnych twardościach, właściwościach i składzie. W tym poście chciałam trochę Wam go przybliżyć ;)
Kupując materac mamy do wyboru szeroki wybór technologii i materiałów. Każdy model posiada pakiet zalet i garść ograniczeń. Każda osoba może dobrać posłanie odpowiednie do swoich potrzeb.
Materace bonellowe należą do najbardziej wytrzymałych. Stanowią, więc inwestycję na długie lata. Zaliczane są jednak do posłań twardych, najlepiej sprawdzą się, więc użytkowane przez osobę cięższą. Ze względu na elastyczność powierzchniową (ruchy ciała przenoszą się po całym posłaniu), nie są zalecane do podwójnych łóżek. Formatka bonellowa, jako jedyna może być stosowana na stelażach twardych, co dodatkowo zmniejsza koszt łóżka.
Materace kieszeniowe to ulepszona wersja wkładu bonellowego. Sprężyny kieszeniowe to pojedyncze walcowate sprężynki zamknięte w indywidualnych kieszonkach. Materace takie cechują się wysoką elastycznością punktową, dzięki czemu sprawdzają się na łóżkach podwójnych. Sprężyny pracują pojedynczo pod wpływem nacisku, ruchy ciała nie przenoszą się, więc na całą powierzchnię. Modele kieszeniowe zapewniają bardzo dobre podparcie kręgosłupa. Istnieje możliwość wyboru formatki sprężynowej w jednym z trzech wariantów, gdzie większa ilość sprężyn na metr2, gwarantuje lepsze właściwości materaca. Formatka Pocket to 272 sprężyny/m2, Formatka Multipocket 508 sprężyn na 1 metrze2 , a Formatka Luxpocket to gwarancja aż 1000 sprężyn/m2. Modele kieszeniowe są zasadniczo ciężkie, co uniemożliwia użytkowania ich na stelażach ruchomych.
Wysokogatunkowe pianki cechują się dobrą elastycznością punktową, dzięki czemu świetnie sprawdzają się na podwójnych łóżkach. Ich budowa nie pozwala na absorpcję zanieczyszczeń, takich jak martwy naskórek czy kurz, co w zestawieniu z dobrą przewiewnością chroni posłanie przed rozwojem leśni, grzybów, bakterii o roztoczy. Są, więc bardzo dobrym rozwiązaniem dla alergików. Materace piankowe mogą być stosowane na stelażach regulowanych.
Pianka wysokoelastyczna zapewnia bardzo optymalne podparcie kręgosłupa, a pod względem wytrzymałości ustępuje jedynie piance lateksowej. Materace lateksowe  zbudowane są z mieszanki organicznego mleczka kauczukowego z surowcem syntetycznym. Idealnie podpierają układ szkieletowy. Są również najtrwalszym materiałem. Przed zakupem tego modelu należy jednak zwrócić uwagę, czy zawartość kauczuku naturalnego wynosi, co najmniej 20%, wtedy można mieć pewność, że materac ma odpowiednią przewiewność. Warto też wykluczyć u użytkownika uczulenie na lateks. 
Pianka termoelastyczna ma świetne właściwości przeciwodleżynowe, pomaga łagodzić ból i poprawia krążenie krwi. Reaguje ona na temperaturę ciała. Pod wpływem ciepła dopasowuje się do użytkownika, powodując jego delikatne wtapianie się w materac, redukując uciski i daje niezwykłe uczucie otulenia jednocześnie bardzo dobrze podpierając sylwetkę. 


No dobrze, ale gdzie znaleźć te wszystkie opisane materace? Najlepiej w sklepie internetowym sprzedającym materace Sleep o’clock, który posiada bardzo szeroki wybór różnych modeli. Znajdziecie tu wiele rodzajów materacy w wersjach podstawowych, a także luksusowych, sprężynowe i piankowe o różnych twardościach i we wszystkich rozmiarach.


zapraszam was również na stronę FB Sleep o'clock

Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger