Dlaczego Filonek? Bajki i opowiadania dla dzieci z cukrzycą i ich przyjaciółCukrzyca coraz częściej dotyka dzieci, przewracając świat nie tylko ich, ale również ich rodziców. Bajki i opowiadania pomogą postawić go znów na nogi, pokazując, że mimo choroby można spełniać swoje marzenia. 

Cukrzyca, to bardzo podstępna choroba, lecz można z nią żyć, jak i również mieć przyjaciół, bawić się czy czynnie uprawiać sport. W książce właśnie dowiemy się, że tak może być. Nie zamykajmy dziecka w czterech ścianach, pozwólmy mu żyć normalnym i spokojnym życiem.

Dlaczego Filonek zgubił ogonek?
Mamo! Tato! Dlaczego to ja mam cukrzycę?

To jedno z 8 opowiadań dla najmłodszych diabetyków. Idea napisania zrodziła się kilka lat temu, kiedy sama usłyszałam od swojego dziecka pytanie, na które do dzisiaj trudno znaleźć odpowiedź: „Mamo, dlaczego ja?”. A dlaczego Filonek? Jest to opowiadanie oparte na prawdziwej historii kota, który chociaż stracił ogon, znalazł swoje miejsce na ziemi.


Opowiadanie ma uczyć dzieci tolerancji wobec odmienności i akceptacji nowej sytuacji. Pokazać, co w życiu naprawdę ważne i wartościowe. Czasami trudno zrozumieć swoje emocje. Jesteśmy smutni, źli, radośni, czasami boimy się tego, co nowe i nieznane. Bajka adresowana jest nie tylko do dzieci z cukrzycą, ale do wszystkich ich kolegów, przyjaciół i rodziny.Na końcu książki znajduje się 10 przykazań dla rodziców małych diabetyków. 


Za książkę dziękuje Wydawnictwu OMNIBUS

Autor: Anna Urbanowicz-Bagniuk
Ilustracje: Wika Bagniuk i Natalka Urbanowicz
Recenzenci: 
prof. dr hab. n. med. Ewa Pańkowska, 
prof. dr hab.n. med. Przemysława Jarosz-Chobot, Teresa Benbenek-Klupa
Format 165 x 235, okładka twarda, 64 str., cena: 15,75 zł

Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger