Lulumo - pieluszka wielorazowa


Każde dziecko zużywa dziennie około 6-7 pieluch. Zakładając, iż okres pieluchowania trwa przeciętnie do 2 roku życia, sterta śmieci powstała w wyniku używania pieluch jednorazowych ważyć może 1000 kilogramów. 
Jednak nie tylko same pieluchy zaśmiecają nasze środowisko naturalne. Już sam proces ich produkcji niekorzystnie wpływa na nasz ekosystem oraz zużywa duże ilości cennej energii. 

U nas zagościła przepiękna biała pieluszka, która swoim wyglądem przykuła uwagę każdego domownika. Pieluszka będzie prezentem, więc jej pełne zastosowanie opisze w późniejszym terminie. Dzisiaj mogę Wam napisać, iż pieluszka jest mega starannie wykonana, posiada zapięcie na rzepy, przez co możemy ją regulować w pasie. Pieluszka posiada wkład tak miękki i przyjemny, ze żałuję że przy moich maluchach nie miałam takich cudnych pieluch, gdyż na każde odmiany pampersów kończyło się mega odparzeniami i uczuleniem, więc stosowaliśmy pieluchy tetrowe. 


Jedak jak wiemy, lub mówiły Wam wasze mamy, ciężko jest z nimi, bo tutaj coś ucieka a tam przecieka, a tutaj mamy tak zwane majteczki, które trzymają wkład. Dodatkowym plusem jest że są one oddychające, a nie przepuszczają wilgoci. Pieluszka składa się:


Na stronie znajdziemy trzy podstawowe powody dla których używanie pieluszek jest ZDROWIE i wspomaga prawidłowy rozwój. 
  • pieluszki wielorazowe „Lulumo” są „oddychające”, utrzymują naturalną temperaturę i pozostają przyjemnie suche przy skórze
  • dzięki szerokiemu pieluchowaniu pozwalają prawidłowo rozwijać się stawom biodrowym
  • wkładem chłonnym w pieluszkach „Lulumo” jest wkładka materiałowa, a nie absorbent chemiczny
  • pozwalają szybciej i łatwiej „odpieluchować” malucha

Dzięki nim dbmy o nasze środowisko:
  • dziecko zużywa dziennie 6-7 pieluch jednorazowych, czasem i więcej uzależnowne od jego fizjologii, co wciągu całego  okresu pieluchowania (ok. 2 lata) daje 5000-6000, czyli ponad 1 tonę śmieci, która rozkłada się ok 400 lat, więc to stanowczo za długo trujemy świat w którym będą żyły nasze maluchy, wnuki...
  • produkcja pieluszek wielorazowych „LULUMO” nie obciąża środowiska tak jak produkcja jednorazowych, ponieważ w skład jednorazówek wchodzi kombinacja przetworzonej celulozy, kleju, barwników, zapachów oraz chemicznego absorbentu, czyli sama chemia w stycznosciu z delikatnym ciałkiem naszych pociech.
  • co roku ścinane jest 7.000.000 drzew do produkcji jednorazówek, a na ich miejsce niby sadzone nowe ale dużo, dużo mniej. Przez co mniej drzew mniej tlenu.

Następnym i chyba najważnijeszym plusem to oszczdności W DOMOWYM BUDŻECIE (czyli pieniądze, które możesz  wydać na coś dla siebie)
miesięczny koszt używania jednorazówek wynosi 120-150 zł, co przy pieluchowaniu przez 2 lata daje ok. 2900-3600 zł
koszt zestawu pieluch wielorazowych „LULUMO” na cały okres pieluchowania to ok 650-1200 zł, przy czym zestaw ten może być wykorzystany przy drugim dziecku
nowoczesnych pieluszek wielorazowych „LULUMO” nie prasuje się, do prania używamy ¼ ilości detergentu i nie stosujemy płynów zmiękczających. Więc sama oszczędność. Tutaj wydajesz raz a dobrze, oszczędzając i przy okazji nie tracisz, na dodatkowe maści na odparzenia, bo tutaj się nie zdarzają.


Przyjazną alternatywą dla środowiska naturalnego oraz portfela rodziców stanowią pieluszki wielorazowego użytku. Ja je polecam z czystym sumieniem, teraz pójdą jak prezent więc zobaczymy jak się sprawdzą na tyłeczku maluszka ;). 

2 komentarze:

AgnieszkaA pisze...

Przy tych wszystkich zaletach dodałabym jeszcze, że przy stosowaniu pieluch wielorazowych nie używamy kremów ani chusteczek nawilżających, tylko przemywamy pupę wodą. Kolejna oszczędność i zdrowie dla naszego maluszka :)
Również uwielbiamy Lulumo :)

Mauarich pisze...

bardzo lubimy pieluszki Lulumo bardzo sie na naszym grubym i duzym synku sprawdzaja, bo same sa duze!

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger