Polimery - FUN goo

Co zrobić kiedy dzieci się nudzą, a zabawy typu puzzle czy kolorowani się już znudziły? Mam dla Was super rozwiązanie, przy którym nie tylko wasze dzieciaczki będą miały pełno radości ale również i wy :).

                                                                    S3 viewer small lidl 01

                                                         
FUN goo to prosty i bardzo efektowny eksperyment. Zamieniamy się w szalonego naukowca, łączymy dwie interesujące substancje, dodajemy trochę wody, intensywnie mieszamy przez 3-4 minuty (postępując według instrukcji) i po chwili stajemy się posiadaczem zielonej rozciągliwej substancji! Dzieci od razu krzyknęły że maź wygląda jak zielony glutek ;).

                                                        
Dzieci bardzo zaciekawiły się powstałą substancją. Przecież to takie niezwykłe jak płyny po kilku prostych zabiegach stają się zwartą substancją w niczym nie przypominającą cieczy!

Po wykonaniu chemicznego zadania, czas na zabawę świeżo powstałym FUN goo - glutkiem.
Oskarek poradził sobie z wykonaniem tego eksperymentu, po zrobieniu miał dużo zabawy z samodzielnie zrobioną zabawką! Martusia nauczyła się czym są reakcje chemiczne, ciecz nienewtonowska oraz stany skupienia. 


Podoba Wam się zapraszam na stronę:


Skład: 10 ml koncentratu PVA, 1,5 ml substancji sieciującej (tetraboran sodu), drewniane mieszadełko, instrukcja obsługi.

Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger