Wybór - wcale nie taki oczywisty.

Jednym z moich marzeń jest zdanie prawo jazdy i zakup auta, które będzie mi się podoba i w którym będę czuła się dobrze. W oko wpadło mi kilka modeli, oczywiście ceny to kluczowa sprawa. W autach zwracam uwagę na przebieg, wygląd ale najbardziej co od razu przykuwa moją uwagę są felgi. I zaczęłam szukać.

Jestem kobietą i nie za bardzo się na tym znam, przyznam szczerze, dla mnie one powinny ładnie wyglądać, ale po dłuższej obserwacji, jestem coraz bardziej zaciekawiona. To tak jak bym kupiła sobie buty, bo przecież opony to tak jak by buty auta, czyż nie? :)

Felgi aluminiowe – obręcze z lekkich stopów, czyli popularne felgi aluminiowe, wpływają na atrakcyjny wygląd każdego samochodu. Felga aluminiowa to z reguły niższy profil opony. Niższy profil ogumienia zapewnia lepsze prowadzenie samochodu w zakrętach, ale to z kolei mniej komfortowa jazda w trasie. Czyli chyba nie dla mnie, bo ja chce aby wygodnie mi się jeździło w każdej sytuacji. A patrząc na nasze drogi mamy jednak wiele do życzenia. I pamiętam jak kolega miał takie i strasznie się skarżył i żałował zakupu, a dla osoby która zaczyna dopiero jazdę chyba również będą nie odpowiednie.

Felgi stalowe - obręcze stalowe są bardzo powszechnie spotykane. Zazwyczaj w autach starszego typu. Wystarczy, że dowiozą nas z punktu a do punktu b. Ale one powinny też ładnie wyglądać i starczyć mi na dłużej. 

Felgi stalowe są cięższe od felg aluminiowych. I z tego co wyczytałam ma to ogromy wpływ na elementy zawieszenia w naszych samochodach. Felgi stalowe gorzej przewodzą ciepło, co negatywnie wpływa na chłodzenie układu hamulcowego. Warto pamiętać również o tym, że to felgi stalowe szybciej rdzewieją i gdy już pokryje je warstwa rdzy, można ją zetrzeć szczotką drucianą a felgę na nowo pomalować w wybranym przez nas kolorze. Więc chyba wybór będzie prosty, na początek nie będę miała aż tyle gotówki aby zaszaleć i sprawić sobie wymarzone felgi.

Jest jeszcze jedna opcja - alufelgi, są  one zbudowane z aluminium . Bardzo podkreślają wygląd samochodu. Do tego alufelgi pod każdym względem przewyższają felgi stalowe. Ich głównym atutem jest mniejsza masa, co wpływa na zmniejszenie zużycie paliwa oraz elementów zawieszenia.

Czyli mój wybór jest chyba oczywisty :) Nie tylko ładne, ale w miarę w cenie i idealne dla kobiety :)

FELGI 17'' 5X112 MERCEDES W203 W204 W205 W212 W213
"Zdjęcie zostało pobrane ze strony ladnefelgi.pl"

1 komentarz:

Julia Goch pisze...

Bardzo ładne fele, szkoda, że nie mają rantu :)
Pozdrawiam serdecznie, MÓJ BLOG/ KLIK :))

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger