Olej Arganowy - Manufaktura Apteczna

Miałam okazję testować Olej arganowy z Manufaktury Aptecznej. To co o nim znajdziecie po niżej.


Pojemność: 100 ml

Cena: 35-38 zł

Konsystencja: gęsta, przez co nie spływała z dłoni ani twarzy.

Opakowanie: 
Buteleczka o ciemnym szkle chroni olej arganowy przed promieniami słonecznymi. Załączona pipeta pozwalają  dozować ilość produktu jaka jest nam obecnie potrzebna. 

Moje zdanie jest takie, że ja olejek użyłam przy olejowaniu włosów. Nabierałam  go po prostu wylewając na dłoń. Wcierałam go we włosy, nakładałam na to ręcznik i z takim tubanem chodziłam 40 minut. Ale czy moje włosy były lepsze, gładsze, bardziej nawilżone. Raczej nie. Na moich włosach się nie sprawdziło. Byłam nieco zniesmaczona, gdyż słyszałam tyle opinii, że działa cuda. Ale jednak u mnie tak nie było. Pomogło obcięcie włosów. I tak się teraz zastanawiam czy to olejowanie, nie pomogło bo teraz włosy rosną od cebulki, są mocniejsze, bardziej lśniące. W końcu wyglądają tak jak powinny. I powiem Wam że mam wrażenie że jednak trochę pomógł ;). czasem czytam ze jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, tutaj nie można się z tym zgodzić. Polecam!

Jak stosować?

Twarz i ciało

Bezpośrednio na suchą lub lekko wilgotną po kąpieli skórę. Zalecamy używanie po kąpieli, bezpośrednie użycie na oczyszczoną i nawilżoną skórę potęguje odmładzający efekt olejku. Olej arganowy może stanowić dodatek do balsamu do ciała, przy czym zalecamy mieszanie obydwu składników na dłoni bezpośrednio przed użyciem, zapobiegnie to rozkładowi olejku jak i balsamu podczas przechowywania na skutek wzajemnych oddziaływań.

Włosy

Olejek jest odpowiedni do stosowania zarówno na suche jak i mokre włosy. Odrobinę olejku rozgrzać między palcami i wcierać w suche i rozdwojone końcówki. Analogicznie można rozprowadzać olej na umytych włosach dobierając ilość indywidualnie tak by nie dopuścić do przetłuszczenia. Zalecamy stosowanie olejku na suche włosy i wmasowując w skórę głowy pozostawiając na ok. godzinę po czym umyć włosy.

Paznokcie

Olej wcierać w każdy paznokieć. Polecamy używanie zwłaszcza po zmyciu lakieru w celu regeneracji płytki paznokciowej.  • Sposób otrzymywania: Z pierwszego tłoczenia na zimno z wyselekcjonowanego i posortowanego owocu arganowca
  • Jakość: 100% czysty i naturalny, nierafinowany, organiczny, pierwsze tłoczenie na zimno, sączony przez papier
  • Kraj pochodzenia: Maroko
  • Uprawa: Uprawa biologiczna, certyfikowana przez Ecocert
  • Przechowywanie: Olej arganowy należy przechowywać z dala od światła. Temperatura przechowywania nie powinna przekraczać 18°C
  • Opakowanie: Ciemna zaplombowana szklana butelka

Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger