Licówki sposób na piękne zęby.

Praktycznie każdy marzy aby jego uśmiech był piękny, jak u gwiazd Hollywood, już dziś wystarczy nam tylko kilka wizyt u stomatologa, i już możemy cieszyć się uśmiechem, którego będą nam zazdrościć. Już nie będzie trzeba ukrywać się na dłonią lub chusteczką jak byśmy chcieli się uśmiechnąć. Rozmowa z drugą osobą nie będzie się nam kojarzyła z mekką,  i szukając w internecie przeróżnych metod na piękny uśmiech, trafiłam na licówki porcelanowe. Dzięki nim jesteśmy w stanie szybko zmienić kształt i kolor zęba. Więc jeśli zęby są przyczyną kompleksów, może warto się zainteresować małymi porcelanowymi płytkami, dzięki którym nasze zęby będę równe, a my nabierzemy pewności siebie. I z podniesioną głową będziemy mogli iść przez miasto z uśmiechem od ucha do ucha. 

         

Czym są licówki?

To bardzo cienkie płytki wykonywane najczęściej z porcelany, mocowane na licowej (wargowej) stronie zębów na za pomocą specjalnego kleju. Dzięki nim możemy wyeliminować wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów:

  • zmienić ich kolor
  • wyregulować kształt
  • ustalić odpowiednią długość
  • odbudować brakujące fragmenty
Przeciwwskazania do założenie licówek:


  • choroby dziąseł i przyzębia
  • bruksizm
  • silne przebarwienia zębów
  • zbyt mała ilość szkliwa
  • ząb leczony kanałowo
Dzięki porcelanie zęby zachowują naturalnie wyglądający połysk i kolor i są nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Ponadto porcelana jest materiałem biologicznie obojętnym, w związku z tym nie wywołuje objawów alergii. PO za tym licówki porcelanowe to bardzo cienkie około 0,5 milimetrowe płytki, które nakłada się na zęby. To tak jak by na paznokcie nakłada się tipsy aby schować brzydkie paznokcie. Następnym plusem założenia licówek porcelanowych jest fakt, że w dużo mniejszym stopniu osadza się na nich osad nazębny. Przy czym są dużo bardziej odporne na kamień nazębny i przebarwienia. Z drugiej strony, trzeba szczególnie pamiętać o higienie jamy ustnej, jeśli ma się założone licówki, mycie zębów powinno nam wtedy wejść już w nawyk. Stan licówek zależy w dużej mierze właśnie od NAS, od tego jak będziemy o nie dbać, czym lepiej tym dłużej nam posłużą. Trzeba myć zęby miękką szczoteczką (zwykłą pastą z fluorem) co najmniej 2 razy dziennie, używać nitki dentystycznej i płynu do płukania ust. Na wizyty kontrolne dobrze jest zgłaszać się 2 razy w roku. Warto też systematycznie usuwać kamień i osad w gabinecie, aby długo utrzymać doskonały wygląd zębów.


Licówki porcelanowe są dość trwałe i twarde. Mówi się nawet, że są twardsze niż naturalne szkliwo zębów. Jednak zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności przy jedzeniu bardzo twardych pokarmów, aby uniknąć ewentualnego zniszczenia licówki.


                                                

Wszystko ładnie pięknie, ale ile to kosztuje zapewne pomyślicie, Ceny są zróżnicowane, zależne od miasta, gabinetu dentystycznego. Oczywiście cena zależna jest również od stanu naszego uzębienia przed zabiegiem. Ceny wąchają się od 800 zł do nawet 2500 tysiąca za jeden ząb.W dzisiejszych czasach kiedy wizyta u dentysty jest dla Ciebie udręką, a problemy z zębami spędzają Ci sen z powiek,  może warto skorzystać z tanich licówek, i cieszyć się z pięknego uśmiechu na lata? A wy jak się zapatrujecie na ten temat? Ja nastawiam się pozytywnie, że gdyby była konieczność zdecydowałabym się na niego, aby nadal cieszyć się pięknymi zębami.


Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger