Przyczepki rowerowe.

Jaką kupić przyczepkę rowerową? Wybór tylko z pozoru wydaje się łatwy, bo od czasu zmiany przepisów dotyczących przewozu dzieci w tego typu pojazdach, na polskim rynku pojawiło się bardzo wiele produktów o niekoniecznie zadowalającej jakości. 

Sport to zdrowie. Każdy o tym wie. Ale co zrobić jak się ma dziecko? Czy trzeba rezygnować z jazdy na rowerze? Małe dziecko potrzebuje świeżego powietrza, a my ruchu. Słyszałam już o wózkach biegowych, ale czy przyczepki rowerowe dla dzieci , nie będą naprawdę ciekawym rozwiązaniem. Dla aktywnych ludzi którzy uwielbiają ruch na świeżym powietrzu, to jest na prawdę najlepsze rozwiązanie. Jesteśmy rodzinką  plus  nie ma problemu przyczepki są również podwójne. Jazda za rowerem jest niewskazana, dopóki dziecko nie skończy co najmniej pierwszego roku życia i nie jest zdolne samodzielnie siedzieć bez pomocy. Zalecamy, aby dziecko jadące w przyczepce zawsze miało prawidłowo założony kask. Te zalecenia są zgodne z szeroko stosowanymi standardami przemysłowymi.
                THULE Chariot Chinook 2, podwójny wózek/przyczepka rowerowa - niebieski 2014Plusami przyczepek rowerowych są:

 • duża  stabilizacja, gdzie wstrząsy rozłożone są na dwie osie, chronią kręgosłup dziecka bardziej niż w przypadku fotelika. 
 • nie wywraca się nawet wtedy, gdy wywróci się rower. 
 • jest  dobrze widoczna, dzięki odblaskom.
 • w przyczepce dziecko chronione jest "klatką" z metalowych rur która chroni je nawet w przypadku przewrócenia się przyczepki.
 • ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Przyczepka zapewnia ochroną zarówno przed słońcem, deszczem jak i owadami.
Minusami, bo takie też posiada są:
 • brak kontaktu z dzieckiem. 
 • cena.
Jak sami widzicie przyczepi mają więcej plusów niż minusów, chociaż aspekt cenowy jest mega minusem. Dobra przyczepka to koszt około 1500 zł wzwyż. Do przyczepki możemy dokupić dodatkowe akcesoria wymagające dopłaty: zestaw do holowania za rowerem, zestaw do uprawiania narciarstwa biegowego i pieszych wędrówek, konsola, uchwyt na kubek.


Przyczepki rowerowe, a przepisy ruchu drogowego w Polsce.
Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym w Polsce, przewożenie dzieci w przyczepkach rowerowych jest legalne. 

Podczas przewożenia dziecka w przyczepce rowerowej, muszą zostać spełnione następujące warunki:

 • długość przyczepki z rowerem nie może przekroczyć 4 metrów
 • przyczepka powinna posiadać z tyłu co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, oraz odblask barwy czerwonej, a z przodu jedno światło pozycyjne barwy białej (tylko w przypadku jeśli przyczepka wystaje poza obrys roweru)
 • przyczepka ciągnięta przez rower powinna być wyposażona w dyszel i urządzenie sprzęgowe uniemożliwiające przewrócenie się przyczepki w przypadku przewrócenia się roweru (przepis ten nie dotyczy przyczepki jednokołowej)
Mam nadzieję że poznaliście moje zdanie, a ja poznam wasze. Czekam na komentarze.

2 komentarze:

Jkle pisze...

marzy mi się taka przyczepka dla naszego maluszka. Za rok będziemy musieli zacząć się rozglądać za takim cackiem

Dzieciaki w Plecaki pisze...

Witam,

W przyczepkach można wozić dzieci już od urodzenia, a to dzięki hamaczkom/leżaczkom. Umożliwiają one stosowanie przyczepki także jako wózka, zmniejszając w ten sposób wydatek - zamiast wózka, można kupić przyczepkę z hamaczkiem/leżaczkiem.

Na szczęście niezłą przyczepkę można kupić już od 1200 zł.

Po więcej porad o wyborze przyczepki rowerowej zapraszam na naszą stronę - http://www.dzieciakiwplecaki.pl/artykul/6056/jak-wybrac-przyczepke-rowerowa-dla-dziecka-cz-1-sprawdzone-pytan

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger