Nowe torby sportowe dla młodych piłkarzy z Lubina

                                            

Młodzi piłkarze ręczni z Lubina mają nowe torby sportowe z elementami odblaskowymi, które zapewnią bezpieczeństwo w drodze na zajęcia.

Przekazała je uczniom Fundacja Rosa wspierająca edukację i rozwój dzieci i młodzieży.

Nowe torby otrzymało 30 uczniów IV klasy szkoły podstawowej, o profilu piłka ręczna, przy Zespole Szkół Sportowych w Lubinie.

4 listopada, przed rozpoczęciem treningu, przekazał im je prezes Fundacji Rosa Mariusz Bober. – Z prośbą o wsparcie dla uczniów tej klasy zgłosiła się do nas jedna z mam - Katarzyna Najda Zajega, wykazując się ogromnym zaangażowaniem w życie szkoły. Zależało nam na tym, by dać dzieciom coś, co przyda im się na co dzień. Ci młodzi piłkarze ręczni często trenują, stąd pomysł na torby sportowe. Będą mogli wygodnie nosić w nich stroje i buty – mówi Mariusz Bober. Torby są przystosowane specjalnie dla dzieci i wyposażone w elementy odblaskowe zapewniające ochronę na drodze.

Fundacja Rosa prowadzi wiele ogólnopolskich programów w zakresie edukacji i zdrowia, skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży, m.in. kampanię Lekki Tornister program Kartka ze Szpitala, czy też trwający właśnie program Rakoobrona, do którego stale mogą się zgłaszać szkoły z całej Polski. – Pomagamy także niezależnie od stałych projektów. W wymiarze lokalnym staramy się odpowiadać na konkretne potrzeby. Uważamy, że każde działanie wspierające dzieci jest cenne – dodaje Mariusz Bober.


torby
W imieniu swoim jak i dzieci chciałam raz jeszcze podziękować za prezenty dla naszych pociech. 

http://naszlubin.pl/sport/5760-nowe-torby-sportowe-dla-modych-pikarzy-z-lubina.html

3 komentarze:

Ania - Kobieta Nieidealna pisze...

wspaniała inicjatywa !

Mama-AsiaLM pisze...

Bardzo fajna inicjatywa. :) Oby jak najwięcej takich. :)

Unknown pisze...

Zgadzam się w 100% :) Wspaniała inicjatywa! :)

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger