Wielka księga modlitw - L Żółta

W moim życiu ciężko się dzieję, ale wiara czyni cuda. Modlę się często, starając się zyskać pomoc. Każdy dzień jest walką o lepsze jutro. Modlitwa bardzo jest mi potrzebna, nie zawsze wiem do kogo się zwrócić o pomoc. W "Wielkiej Księdze Modlitw", znalazłam odpowiedź, na nurtujące mnie pytania, wysłuchał, odpowiedział. Dzięki niemu poczułam się ważna, i wiem że moja wiara jest cząstką mnie. Każda kartka książki, wciągała mnie w całości. Modlitewnik zawiera również piękne ilustrację, które są piękne, realistyczne.
Na kartach niniejszego Modlitewnika znajdziemy ponad 1000 modlitw tradycyjnych, zakorzenionych w historii nie tylko chrześcijaństwa, ale też narodu polskiego, oraz modlitw współczesnych, tworzonych, pisanych i wypowiadanych w dzisiejszych czasach. Są to krótkie osobiste modlitwy, litanie, koronki, nowenny oraz nabożeństwa takie jak Różaniec, Gorzkie Żale oraz Droga Krzyżowa.  


Jak wiadomo modlitwy mają rozmaite formy. Mogą być prywatne, czasem wręcz bardzo osobiste – i publiczne, społeczne. Można je podzielić na modlitwy uwielbienia, przeproszenia, dziękczynienia i prośby. Każda jednak angażuje całego człowieka: jego uczucia i wolę, nie jest wyłącznie aktem intelektualnym. Modlić można się niemal wszędzie, w domu, w drodze do pracy czy szkoły. Dzięki modlitwie Bóg będzie dla chrześcijanina zarówno celem, do którego dąży wszystkimi pracami domowymi i zawodowymi, oraz treścią jego poczynań i dążeń, a także motywacji i intencji. Ja się modlę kiedy mi potrzeba kiedy czuję że muszę, że chce o zrobić.
                                  

W osobnym dziale umieszczone zostały utwory polskich poetów takich jak Władysław Bełza, Adam Mickiewicz, Franciszek Karpiński czy ks. Jan Twardowski, którzy w piękne strofy przelali swą miłość do Boga. Czytając miałam w oczach łzy.

Wszystkie te utwory mogą stanowić inspirację do rozmów z Bogiem, które będą źródłem radości i pomogą w rozwoju duchowym. Na dowód tego w specjalnie przeznaczonym miejscu mogą wpisać swoje własne rozważania i prośby do Boga.

Aby modlitwa była miła Bogu, a dla nas skuteczna, musi być dobra, należy się więc do niej dobrze przygotować. Trzeba się nauczyć 

rozmawiać z Bogiem. Temu właśnie służy poradnik dobrej modlitwy oraz słownik pojęć kończące naszą antologię. Całość dopełnia wyjątkowa galeria sztuki zawierająca reprodukcje obrazów pędzla sławnych malarzy takich jak Rafael Santi, Peter Paul Rubens, El Greco czy Michelangelo Merisi da Caravaggio oraz wielu innych, przedstawiających sceny biblijne oraz postaci świętych. Mamy nadzieję, że nasze książki wzbogacą Państwa przeżycia duchowe, a modlitwy dadzą siłę i przyniosą ukojenie.        

Na dołączonych płytach CD w formacie audio znajdują się wszystkie części Różańca odmówione wspólnie z Janem Pawłem II w czerwcu 1991 r. podczas IV pielgrzymki do Ojczyzny oraz jego krótkie rozważania.    

Książki uzyskały Imprimatur Księdza Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego. 
Modlitewnik zawiera trzy przepiękne zakładki, które mi się od razu skojarzyły z Janem Paweł II, naszym najukochańszym Papierzem.Oprawa: twarda, lakierowana, złocenia
Stron: 1344
Wymiary: 205 x 285 mm
Płyta CD: 2 x CD, Różaniec odmawiany przez Jana Pawła II
Rok wydania: 2014

Dziękuje Wydawnictwu Sfinks za możliwość zrecenzowania Modlitewnika. 1 komentarz:

momenty z życia pisze...

Przyznam, że nigdy nie sięgałam po tego typu książki. Zawsze zamawiam nowe pozycje w internecie i od razu zaglądam do określonych działów literackich

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger