Ja i mój wybór! PiS!

Wybory samorządowe 2014. Wszędzie słychać odgłosy trwającej kampanii. Ja już swoich kandydatów mam, i już wiem kto dostanie mój głos. Przejrzałam wszystkie katalogi wyborcze, i stwierdzam, że każdy ma coś do powiedzenia, obiecują gruszki na wierzbie. Ale tak było, jest i będzie. 

Przeglądając proporczyk kandydata na prezydentów mojego miasta, każdy zwrócił moją uwagę, każdy ma co innego do zaoferowania. Ale czy takie obiecywanie nie jest warte uwagi?
                         wybory
Program na dziś zawiera cztery główne zagadnienia - inwestycje w najmłodsze pokolenie, aktywność fizyczną i intelektualną mieszkańców, zmiana warunków życia, dialog z lokalną społecznością. - i tutaj jest pierwsza sprawa i mój głos. Dla mnie młody myśli jak ja, myśli rodziną, dziećmi.

Inwestycje w najmłodsze pokolenie to min. zapewnienie uczniom kompletu bezpłatnych podręczników. Zakup książek jest sporym wydatkiem dla rodzicielskich kieszeni. 7 kilowy tornister, bo tyle średnio waży tornister ucznia, sprzyja rozwojowi licznych wad postawy u dzieci, czy młodzieży, które należy wcześniej czy później leczyć i rehabilitować. - moja IV klasistka, jej plecak ma 11 kg, wraca ze szkoły z mega bólem kręgosłupa :(. Wraca czasem z płaczem, że bolą ją plecki. Ale co ja mogę jej pomóc, jeżeli dzień w dzień mają zadane, i w książkach i w ćwiczeniach. Drugi zestaw to najlepsze rozwiązanie.

Przywrócenie opieki medycznej i stomatologicznej w każdej szkole oraz wprowadzenie darmowego drugiego śniadania, tak aby żadne dziecko w szkole nie było głodne, to również ważny punkt w opiece nad dziećmi. - czytając to wierze, że w końcu dzieci nie będą głodne, często zdarza się że mdleją, są osłabione, nie skoncentrowane na lekcjach. Nie każdego rodzica stać, na obiady w szkołach, a czasem MOPS nie pomaga, bo człowiek przekracza 0,50 gr. Opieka medyczna, była kiedyś teraz też powinna być!

W Lubinie przeciętny czas oczekiwania na zabiegi rehabilitacyjne wynosi 200 dni, aby zmniejszyć kolejki na rehabilitacje i skrócić okres oczekiwania planowane jest uruchomienie Centrum Rehabilitacji przy RCZ. Osoby niepełnosprawne zostaną objęte programem nieodpłatnej rehabilitacji a szkoły zostaną wyposażone w windy w celu zniesienia barier architektonicznych dla niepełnosprawnych uczniów. Wszystko to w ramach aktywności fizycznej i intelektualnej mieszkańców. I jeszcze - poszerzenie zakresu działalności Uniwersytetu Senioralnego  o zajęcia z fizykoterapii oraz turystyki rowerowej. - Dokładnie bardzo ciężko, nie tylko czekać na rehabilitację, ale i na lekarza i szpital. Synek ma skierowanie na wycięcie migdałka wiecie na kiedy, na 28 kwietnia tak super ale 2016 roku. Szok!

I coś co mieszkańców Lubina oraz okolicznych wiosek doprowadza do frustracji - uciążliwy fetor wydobywający się z wysypiska. Aby zlikwidować to przykro pachnące zjawisko, Kubów, podejmie wszelkie stosowne kroki na drodze formalno prawnej. Wyznaczył sobie również na to czas - 3 miesiące. - Wiosna, lato, jesień, zima, smród taki, że nie można otworzyć okna. Liczę że w końcu będzie można wieczorem usiąść na ławce, i rozkoszować się latem a nie smrodem!

W ramach zmiany warunków życia powstanie alternatywna droga dojazdowa do Ustronia IV od strony alei Gen. Maczka, co ułatwi komunikację z osiedlem. - może zmniejszy się natężenie ruchy przez miasto.

Zlikwiduje Straż Miejska, której roczny koszt utrzymania to 3,8 ml. zł a część z tych pieniędzy przeznaczy na zwiększenie liczby patroli Policji w Lubinie, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców miasta. - dokładnie po co oni. Dla mnie Policja ma większy respekt!

Moje głosy mają na 100%1 komentarz:

Anonimowy pisze...

oby oby :) bo wybory tuż tuż :)dzięki za zaufanie i głos :)

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger