HEKTOR a tolerancja?


Pięknie ilustrowana wierszowana historia o małym hipopotamie w czarno-białe paski, z którego inne zwierzęta natrząsały się z powodu jego wyglądu. Ale Hektor dzięki przyjaźni odkrywa swoją siłę i odwagę. Opowieść pomaga dzieciom odkryć i budować poczucie własnej wartości.

Tytułowy bohater, jest inny niż pozostałe zwierzęta. Jego niezwykłe czarno-białe paski sprawiają, że jest obiektem kpin ze strony innych.

Przypadkowe spotkanie otwiera oczy Hektora na prawdziwą przyjaźń. Zaczyna dostrzegać i doceniać własne cechy charakteru,
z których istnienia nie zdawał sobie sprawy.

Kiedy niebezpieczne okoliczności wystawiają go na próbę jest dzielny i odważny jak lew, chociaż nim nie jest!

Wzruszająca i mądra opowieść, pięknie ilustrowana wspaniałymi akwarelami opowiada o tym co w życiu jest naprawdę ważne.

Nadzwyczajna i niepospolita historia małego zwierzątka uczy … i podkreśla wartość przebaczenia, szacunku i tolerancji dla odmienności oraz potrzebę spojrzenia poza zewnętrzne pozory!

Każde dziecko powinno poznać tę historię i zaprzyjaźnić się z Hektorem – małym, WIELKIM bohaterem!Książka idealna na czas, kiedy dziecko musi nosić okulary, aparat czy jest nieco inne. Hektor również czuł, że jest inny. Został wyrzucony ze swojego stada. Czytając książkę czujemy jak by była pisana z myślą właśnie o takich dzieciach, które są spychane. Ale nikt nawet nie pomyślał, ze taka osoba, może mieć jakieś zdolności, przez które w ciągu chwili, staję się z powrotem częścią społeczności. Zaczęłam i dużych i małym do przeczytania. A rodzicom do wytłumaczenia, ze inność wcale nie jest taka inna :).

SPECYFIKACJA PRODUKTU
Okładka Oprawa twarda
Wymiary 280 x 216 mm
Ilość stron 32
ISBN 978-83-8021-004-2

Za egzemplarz recenzencki bardzo dziękuję Wydawnictwu M

Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger