Wielki polski modlitewnik - rozmowa z Bogiem!

Modlitwy mają rozmaite formy. Mogą być prywatne, czasem wręcz bardzo osobiste – i publiczne, społeczne. Można je podzielić na modlitwy uwielbienia, przeproszenia, dziękczynienia i prośby. Każda jednak angażuje całego człowieka: jego uczucia i wolę, nie jest wyłącznie aktem intelektualnym. Modlić można się niemal wszędzie, w domu, w drodze do pracy czy szkoły. Dzięki modlitwie Bóg będzie dla chrześcijanina zarówno celem, do którego dąży wszystkimi pracami domowymi i zawodowymi, oraz treścią jego poczynań i dążeń, a także motywacji i intencji. 

A czym dla mnie jest modlitwa z Bogiem, częściom mojego życia, bardzo często z nim rozmawiam, w myślach na głos, podczas codziennych czynności. Czuję że ze mną jest. Mimo że jestem wierząca, nie chodzę do kościoła, tak często jak powinnam. Nie czuję takiej potrzeby. Dla mnie Bóg i Jezus i Duch Święty są w moim sercu, jeżeli chce mogę w każdej chwili uklęknąć i poczuć ta więź. I dla mnie Modlitewnik to rozmowa z nimi. Czytając modlitwy czuje jego oddech na plecach, i to jest chyba dla mnie czas wyciszenia, mój czas na przemyślenia.

Na kartach niniejszego Modlitewnika znajdziemy ponad 380 modlitw tradycyjnych, zakorzenionych w historii nie tylko chrześcijaństwa, ale też narodu polskiego, oraz modlitw współczesnych, tworzonych, pisanych i wypowiadanych w dzisiejszych czasach. Mamy również dwie płyty na których znajdziemy Różaniec odmawiany przez Jana Pawła II. Piękne i wzruszające.


Aby modlitwa była miła Bogu, a dla nas skuteczna, musi być dobra, należy się więc do niej dobrze przygotować. Trzeba się nauczyć rozmawiać z Bogiem. Temu właśnie służy poradnik dobrej modlitwy oraz słownik pojęć kończące naszą antologię. Całość dopełnia wyjątkowa galeria sztuki zawierająca reprodukcje obrazów pędzla sławnych malarzy takich jak Rafael Santi, Peter Paul Rubens, El Greco czy Michelangelo Merisi da Caravaggio oraz wielu innych, przedstawiających sceny biblijne oraz postaci świętych. Mamy nadzieję, że nasze książki wzbogacą 

Obrazy które są w poradniku, są piękne zapierają dech w piersi. Serdecznie polecam Wam zakup. Dla mnie jak i dla Was znajdzie się miejsce w biblioteczce na Modlitewnik.


Na końcu znajdziemy również kartki na nasze własne modlitwy i przemyślenia.
Oprawa: twarda, lakierowana
Stron: 320
Wymiary: 205 x 285 mm
Płyta CD: 2 x CD, Różaniec odmawiany przez Jana Pawła II

Rok wydania: 2014


Dziękuje Wydawnictwu Sfinks za możliwość zrecenzowania Modlitewnika. Modlitewnik dla dzieci można kupić tutaj.

1 komentarz:

Joanna N. pisze...

taki modlitewnik powinien znaleźć się w każdym domu

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger