Ciąg dalszy... Staś i Nel

„Książki powinny być pisane i czytane z radości. Czterdzieści lat temu miałem taką frajdę, czytając pierwszą książkę w życiu – W pustyni i w puszczy. Teraz miałem frajdę, pisząc jej kontynuację. Ta książka powstała z radości”. Leszek Talko

Indie, parne lato 1879 roku. Staś Tarkowski, który przyjechał z ojcem inżynierem do Madrasu z niecierpliwością oczekuje Nel. Tymczasem dziewczynka oddana pod opiekę ciotce i staremu Hutchinsonowi wraz z niewielką eskortą podróżuje po ruchliwym trakcie z Bombaju.


Zaskakują ich Indie: kraj niezwykłych barw, niespotykanych smaków i odurzających zapachów, kraj, w którym zdarzyć się może wszystko. Nel znika bez śladu. Staś, wplątany w sieć wielkiej gry europejskich mocarstw i zwodzony przez szpiegów wyrusza na poszukiwanie. Na jego drodze los stawia przyjaźń i nienawiść, miłość i zdradę, czcicieli złowrogiej bogini i pradawną magię.
Gdzie rzuci ich imperialna zawierucha? Czy Nel odkryje tajemnice pradawnego bóstwa? Kto zdobędzie drogocenny zaginiony klejnot? I czy uda im się rozwiązać zagadkę chłopca, który zmienia się w panterę? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w książce „Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii” pisarza Leszka Talko. Premiera już 11 września, gorąco zachęcam Was do zakupu, dla Was wspomnienia i ciąg dalszy historii, dla Waszych pociech pokazanie, ze My też czytaliśmy i czytamy razem z nimi.

Po opisie książki czujemy że pragniemy więcej, to ona książka mojego dzieciństwa, pełna przygód a teraz jej kontynuacja. Czyta się ją z zapartym tchem, każdy kto czytał "W pustyni i w puszczy", wie o czym mówię. Każda ich szalona przygoda trafia do młodego czytelnika. Leszek Talko
Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii
Wydawnictwo: Znak emotikon
Oprawa: twarda
Format: 125x194

Liczba stron: 360


Materiały prasowe wydawnictwo Znak


Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger