Nie oceniaj książki po okładce

Czy to możliwe, aby Tomasz Sakiewicz – dziennikarz i redaktor naczelny GAZETY POLSKIEJ – wieczorami do poduszki wprowadzał dzieci swoimi bajkami w świat tego co niewidzialne dla oczu i poszerzał horyzonty ich wyobraźni? Niemożliwe? A jednak tak! I my również to sprawdziliśmy. 
 Czytaliśmy z zapartym tchem, wertując kolorowe kartki. Mając dzieci książki są u nas na pierwszym miejscu. Dzieci je uwielbiają, jeszcze jak są ciekawe, kolorowe. Jest mare minusów, nie zauważalnych dla dzieci, gdyż dzieci czytając nie skupiają się na litrach a na treści. Zauważyłam kilka błędów ortograficznych i stylistycznych. Bajki mieszczą się na 221 stronach, jest ich aż 22. Każda jest inna, wyjątkowa. Uwielbiam czytać, mimo tego że to bajka dla dzieci, przeczytałam ją w zaciszu pokoju, aby dogłębnie wczuć się w każdy wers książki. Bajki są napisane ciekawym językiem, prostym dla dzieci i niezwykle zrozumiałym. 
Ciekawe tematy śmierci, przedstawione w bajce "Kłótnia", gdzie bardzo delikatnie opisany jest temat. Odczucia jak najbardziej pozytywne. 

Niesforny "Krasnoludek Urwipał" ciągle dokucza i płata figle. To ulubiona bajka moich pociech. Porównują się do niego. Też są takimi małymi łobuzami, lecz potrafiące dostrzec niewszczęcie i pomóc. Wszystko można robić z sercem, i dalej figlować. Tak jak nasze dzieci. One zawsze patrzą sercem, i starają się pomagać :).


Czytajmy dzieciom, sami przeżywając świat magi i wyobraźni. Zapraszam do ŚWIATA BAJKI


Wydanie książki jest naprawdę przepiękne, twarda okłada "starczy" na dłużej. Kolorowe strony zachęcają do czytania. Pozlecam!


Literatura: polska
wydawnictwo: Wydawnictwo M
data wydania: 2013 (data przybliżona)
ISBN: 9788375956528
liczba stron: 212
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa
wiek: 6-12 lat
język: polski

typ: papier

Za książkę pięknie dziękuję Wydawnictwu M:
"Telewizja to tylko zastępcza rozrywka dla mózgu, kto nie czyta, ten właściwie nie potrzebuje już głowy, nie mówiąc oczywiście o wyobraźni i fantazji" Billie Joe

Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger