NINIO BIOlife™ krochmal do kąpieli

Od wieków najbardziej skutecznym sposobem łagodzenia stanów podrażnienia skóry niemowlęcia i małego dziecka są kąpiele w krochmalu. Pamiętam jak mama nam robiła takie kąpiele, skóra moja i mojego brata, była i nadal jest skłonna do alergii. Pieczenie i świąt nie są przyjemne dla dorosłego a co dopiero dla maluszka. Dlatego krochmal znalazł u nas miejsce na półce. Jestem jak wiecie mamą dwójki maluchów, starsza z problemami skórnymi, AZS, i silnymi reakcjami alergicznymi jest dla nas ukojeniem. Skóra Martusi jest szorstka jak tarka, wiec kąpiele i nawilżanie to dla nas priorytet. Krochmal sprawił się również u młodszego, który jak jego siostra ma problemy skórne,  krochmal w ich przypadku sprawdził się, nie wysusza skóry, wręcz przeciwnie - działa podobnie jak emolienty nawilża i zmniejsza uczucie dyskomfortu. Już po paru kąpielach, da się zauważyć że skóra maluszków poprawiła się. Jedynym minusem dla nas jest cena - 5 saszetek za cenę około 23 zł, jest dość spora. 

Kilka słów od producenta:


Działanie
Łagodzi podrażnienia skóry dziecka, sprzyja regeneracji naskórka. Działa kojąco, łagodząco, przynosząc ulgę skórze suchej oraz podrażnionej. Sprzyja odbudowie funkcji barierowej skóry, ułatwia gojenie krostek oraz drobnych uszkodzeń naskórka.

Dawkowanie
Do wypełnionej wodą wanienki wsypać zawartość saszetki i wymieszać. Kąpiel powinna trwać 10-15 minut. Można powtarzać codziennie lub co drugi dzień. W celu uzyskania najlepszego efektu zalecane jest przeprowadzenie pięciu kąpieli w jednej kuracji. Już od pierwszych dni życia.


Saszetkę z proszkiem (w 100 % naturalnym) wystarczy po prostu rozpuścić w ciepłej wodzie. Takie pluskanie w kojącej kąpieli polecane jest także w przypadku starszych dzieci z problemami skórnymi oraz dorosłych, borykających się z problemami skórnymi wywołanymi np. skazą białkową.

Dawkowanie: 1 saszetka - 30 g / wanienka (6 litrów) ciepłej wody
Skład: Pre -żelowana skrobia roślinna
Cena:  10 saszetek - 42,44 zł lub 5 saszetek – 22,44 zł

1 komentarz:

Joanna N. pisze...

takiego krochmalu nigdy nie miałam :)

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger