Omega Unimax ze wskaźnikiem Led sensor - podsumowanieMoja opinia jest jak najbardziej pozytywna,chociaż jest kilka małych minusików, dzbanek filtrujący i tak zachwycił mnie oraz moją całą rodzinę.
Jest on bardzo ładnie i dokładnie wykonany a jego ergonomiczna rączka sprawia że bardzo dobrze leży w dłoni. Wodę leje się z niego dość niewygodnie, gdyż jak się naleje wody jest dość ciężki, i woda po prostu lekko się wylewa. 
Dzbanek Dafi jest bardzo wygodny w użyciu, ponieważ dzięki swoim wlewom nie trzeba zdejmować pokrywy by nalać wodę, co jest jego bardzo dużym plusem. Wodę flirtuje dość szybko, co jest dość praktyczne przy mojej rodzince, która wodę przefiltrowuje do 6 razy na dzień.
W dzbankach tych są do wyboru dwa rodzaje indykatorów - ze wskaźnikiem LED sensor oraz ze wskaźnikiem elektronicznym. My mieliśmy ze wskaźnikiem led, które nie zrobiło na mnie wrażenia, jednak wolałabym wiedzieć ile wody już wlałam, i ile mi zostało do wlania. Trzeba zapisać gdzieś kiedy założyło się filtr, co nie jest dobrym pomysłem, czasem można gdzieś ją zapodziać. Wolę jednak starszą wersję pokrywy.

Do wyboru są również dwa rodzaje wkładów - z systemem Unimax oraz systemem Classic.

Więc co takiego charakteryzuje wkład ?


● W górnej pokrywie wkładu zatrzymywane są zanieczyszczenia mechaniczne znajdujące się w wodzie kranowej (drobinki piasku, rdzy). 
● Za pomocą siateczki filtrującej wychwytywane są drobne zanieczyszczenia, tj. tłuszcz i piana oraz osad. 
● Zasyp filtrujący składający się głównie z węgla aktywnego i żywicy zmiękcza wodę oraz pochłania znajdujące się w niej metale ciężkie, pestycydy, chlor i szkodliwe substancje organiczne. 
● W dolnej pokrywie mam miejsce powtórna filtracja mechaniczna wody oraz blokowanie przepływu składników mieszaniny filtrującej. 

Po upływie ważności filtra,widać na nim ślady jakie mamy w naszej wodzie. Brud jaki wypływa z naszych kranów, jest dla nas coraz bardziej groźny. Więc rodzinki, zakupicie jak najszybciej filtry, aby nie truć rodzin :) 


Zapraszam również do zrobienia pysznego napoju z...


Zalety
-przefiltrowana woda kranowa jest smaczna i zdrowa, pozbawiona szkodliwych substancji
ergonomiczny kształt
-ładny design
-szeroka gama kolorystyczna
-bezproblemowy montaż filtra
-wygoda użytkowania
klapka chroniąca przed kurzem i innymi drobinami
-doskonała jakość
-pojemność
Wady
-laserowy wskaźnik odmierzający przefiltrowane litry wody i wskazujący czas wymiany filtra na nowy

3 komentarze:

Aneta Grzesiuk pisze...

również go testowałam i jestem bardzo zadowolona

Mama i jej świat pisze...

Wygląda solidnie, jeszcze takiego nie widziałam.

Mama Testuje pisze...

Też mi się wydaje, że wskaźnik Led jest bez sensu. Nagle pokazuje, że trzeba wkład wymienić, więc zawsze wkład musi być w zapasie..

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger