Jak zrobić toczek pajęczynę na Halloween?

Jak zrobić toczek pajęczynę na Halloween?
Jeśli na tegoroczne Halloween nie planujesz pokazać się światu w wystrzałowym przebraniu wampirzycy, czy zombie, podkreśl charakter okazji zakładając na głowę własnoręcznie wykonany toczek – pajęczynę. To dyskretny i elegancki ozdobnik, który pozwoli ci odmienić nawet najzwyklejszy strój. Poniżej dowiesz się jak go zrobić.Rzeczy, które potrzebujesz:
cienki drut (biały lub pomalowany na biało), biała mulina lub włóczka, pistolet z klejem na gorąco, mały pająk (gumowy lub plastikowy - do kupienia np. tutaj), czarna gumka lub wstążka (do wykonania opaski)
1
Z cienkiego drutu utnij trzy kawałki równej długości. Jeśli drut ma kolor inny, niż srebrny lub biały, pomaluj go białą farbą (najlepiej sprawdzi się farba w sprayu). Dwa kawałki drutu ułóż tak, by tworzyły kształt „X”. W miejscu łączenia nanieś odrobinę kleju na gorąco. Poczekaj aż klej wyschnie.
2
Trzeci drut umieść poziomo, tak, by przecinał literę „X” w połowie. Przyklej go w punkcie wspólnym za pomocą kleju na gorąco. Dzięki temu masz już szkielet sieci. Końcówki drutów zagnij do góry, tworząc małe pętelki.
3
toczek pajęczyna
Do wykonania reszty pajęczyny użyj białej muliny lub włóczki. Przyklej jeden jej koniec w pobliżu końca jednego z ramion drutu. Dobrze napręż mulinę i owiń o drugie ramię drutu. Miejsce łączenia zabezpiecz odrobiną kleju. W analogiczny sposób połącz wszystkie ramiona zamykając pierwszy obwód sieci. Utnij kolejny kawałek muliny i tak jak poprzednio połącz nim wszystkie druty, jednak nieco wyżej.
4
Powtarzaj cały proces coraz bardziej zbliżając się do miejsca łączenia drutów. Za każdym razem zabezpieczaj połączenia muliny i drutu odrobiną gorącego kleju. Poczekaj, aż klej całkowicie wyschnie.
5
Do każdego z końców środkowego drutu zamocuj czarną gumkę lub kawałek wstążki. Zmierz długość gumki, by stanowiła stabilną, ale nie nazbyt ciasną opaskę podtrzymującą toczek.
6
Na koniec przyklej do pajęczyny gumowego lub plastikowego pająka. Odczekaj, aż klej wyschnie. Toczek gotowy

http://www.tipy.pl

3 komentarze:

oczynamode pisze...

Genialnie to wygląda. Chyba sama zrobię coś takiego :) Zapraszam do mnie na kosmetyczne rozdanie :)

Mama Psotników pisze...

Bardzo fajne i pomysłowe ;)

yllla pisze...

ale fajny pomysł :)

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger