Jak zrobić sztuczną ranę na Halloween?

Rzeczy, które potrzebujesz:
bezbarwny klej do sztucznych rzęs (uwaga: nie stosuj go, jeśli masz uczulenie na lateks!), czerwona połyskująca (nie brokatowa) szminka, 1-2 małe płaskie pędzelki, 1 pędzel do cieni (okrągły), patyczki do uszu, podkład w kolorze cery, matowe cienie do powiek w kolorze cielistym, czerwonym, średniego brązu, ciemnobrązowym i czarnym (patrz zdjęcie poniżej)Prócz akcesoriów wymienionych powyżej, będziesz potrzebować pięciu cieni do powiek. Zaznaczone są na palecie pokazanej obok. 

1
Kolory cieni to:
(1) Cielisty – musi być indywidualnie dobrany do twojej karnacji. Zadaniem tego cienia będzie utrwalenie na skórze podkładu.
(2) Czerwony – będzie to baza pod „krew”. Pokryjemy nim skórę wewnątrz i na zewnątrz blizny.
(3) Średni brąz – lub cień o dwa tony ciemniejszy, niż odcień twojej karnacji. Obrysujemy nim bliznę w środku i na zewnątrz.
(4) Ciemny brąz – lub cień o 3-4 tony ciemniejszy, niż odcień twojej karnacji. Pozwoli stopniowo wycieniować „krew” i płynnie połączy się z cieniem numer 3.
(5) Czarny – naniesiemy go w zagłębieniach, dzięki czemu blizna będzie bardziej przestrzenna i realistyczna.

2
sztuczna rana - krok 2
Nałóż na miejsce, w którym chcesz zrobić ranę klej do rzęs. Zrób nim dowolny kontur rany. Nie przejmuj się, jeśli w niektórych miejscach w kleju utworzą się bąbelki. Teraz wyposaż się w duuużo cierpliwości. Musisz poczekać, aż klej wyschnie. Możesz próbować podsuszyć go suszarką ustawioną na ZIMNY strumień powietrza. Nie stosuj gorącego strumienia, ponieważ może on rozpuścić klej.

3
sztuczna rana - krok 3
To, czy klej jest już gotowy, sprawdzisz dotykając go. Jeśli przy dotknięciu nie będzie kleił się do twojego palca, oznacza to, że jest gotowy. Zmieni się również kolor i tekstura kleju. Na jego powierzchni mogą pozostać bąbelki, ale jest to efekt pożądany

4
sztuczna rana - krok 4
Na patyczek kosmetyczny lub gąbkę do makijażu nałóż odrobinę podkładu. Leciutko wklep podkład w zaschnięty klej. Jeśli będziesz dociskać zbyt mocno, klej utraci swój pierwotny kształt, a nawet może się oderwać.
5
sztuczna rana - krok 5
Jak widzisz, wygląda to na razie niespecjalnie. Część podkładu utleniła się nieco, przez co jego kolor jest miejscami inny. Nie przejmuj się tym teraz. Koloryt wyrównaj za pomocą cielistego cienia do powiek.
6
sztuczna rana - krok 6
Wewnątrz rany i dookoła jej zewnętrznej krawędzi nałóż czerwony cień do powiek (2). Nakładamy go również na zewnątrz, by cała rana wyglądała na podrażnioną. Dzięki temu uzyskamy bardziej realistyczny efekt. Okrągłym pędzlem do cieni rozetrzyj obwódkę czerwonego cienia, by stopniowo zanikał, płynnie stapiając się ze skórą.

Cień w kolorze średniego brązu (3) nałóż wzdłuż krawędzi rany po wewnętrznej stronie. Nie maluj nim środka rany, ściśle trzymaj się krawędzi. Nada to ranie głębi.

8
sztuczna rana - krok 8
Ciemnobrązowy cień (4) nałóż wzdłuż krawędzi rany po jej wewnętrznej stronie. Przyciemnij również wszelkie szczeliny i rogi. Staraj się za bardzo nie rozcierać tego cienia. W analogiczny sposób obrysuj ranę z zewnątrz. Nie wyjeżdżaj brązowym cieniem poza czerwoną obwódkę. Możesz również nałożyć odrobinę ciemnobrązowego cienia na sam klej, żeby przyciemnić niektóre miejsca.

9
sztuczna rana - krok 9
Czarny cień (5) nałóż TYLKO W SZCZELINACH I ROGACH. Nie obrysowuj nim całej rany. Ma on tylko nadać ranie nieco więcej głębi.

10
sztuczna rana - krok 10
Weź płaski pędzel do cieni lub patyczek do uszu i nałóż na niego odrobinę czerwonego błyszczyka lub szminki. WKLEP go (nie wcieraj!) w środek rany. Jeśli będziesz próbować wetrzeć błyszczyk w ranę, prawdopodobnie zetrzesz mozolnie nakładane w poprzednich krokach cienie. Możesz nałożyć również odrobinę błyszczykowej krwi na sam klej.

http://www.tipy.pl

Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger