Lubin

Lubin - moje miasto już od 26 lat. To tutaj się urodziłam, wychowałam i bawiłam. Tutaj spędzałam wakacje, i tutaj zawierałam przyjaźnie. I nadal tu jestem. To tutaj teraz jest mój dom, i tu jest moja rodzina!!Kilka słów jak że urokliwym miejscu :)Moje miasto liczy około 77 tysięcy mieszkańców. Jest miastem położonym w południowo-zachodniej części Polski, na obszarze Wysoczyzny Lubińskiej (będącej częścią Niziny Śląsko-Łużyckiej)


To z mojego miasta pochodzą sławni ludzie,  które to zna cała Polska. Sportowcy, muzycy i aktorzy. To tutaj się urodzili i z tąd pochodzą :). 

Flowers 
zespół muzyczny


Kasia Wilk


Marcel Lelo


Marcin Majewski

Edyta Olszówka


Ireneusz Kuraś


Nasi sportowcy Kazimierz Paździór, Janusz Zarenkiewicz, Natalia Czerwonka czy Lilianna Morawiec rozsławili Lubin na świecie.

Jestem dumna z mojego Miasta, że tyle osiągnęło  Jeszcze niech zmienią się rządy, i będzie pomoc dla potrzebujących. Bo to że jest to miasto górnicze wie każdy, ale że mieszają w nim zwykli ludzie to już mało kto wie. Tutaj też pracuję się za najniższą krajową - haruję się jak konie za kucykowate pieniądze. 
Chce tu zostać bo to moje miasto, ale czasem zastanawiam się czy bez przypinki "miasto górników" - nie żyło by nam się lepiej........

To pytanie zostanie bez odpowiedzi, bo nikt nie jest w stanie na nie odpowiedzieć. Spalona słońcem, jałowa ziemia. Słupy wymarłych budynków, gruzowiska autostrad, cisza, w której każdy powiew wiatru wydaje się hukiem...

2 komentarze:

mama-granda pisze...

http://mama-granda.blogspot.com/2013/07/liebster-award.html Hej ! Zapraszam po odbiór naszego wyróżnienia i zachęcam do zabawy! :) BuziakI! :)

Moniqell pisze...

obserwuje Twoj blog, zapraszam do mnie

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger