Kilka słów - a może mniej

Zastanawiam się czasem czy jest Bóg? Czy istniej niebo, czy po śmierci będzie nam lepiej. Zaczynam coraz częściej zadawać sobie to pytanie. 
Zrobiłam wiele błędów, chciałabym móc je naprawić lecz to wcale nie jest takie proste :(...
Głód, wojny i ubóstwo. 
Czy ludzie są tylko źli, a co z tymi co są dobrzy. Tymi co wyciągają pomocną dłoń. 

Szukam celu w życiu, swojej drogi - chciałabym aby to nie była droga do donikąd  Droga która jest prosta, nie musi być usłana różami, lecz po prostu aby była. Ile można wytrzymać rzucanych kłód pod nogi?! 

Mam 26 lat, i całe życie przed sobą. Lecz bez pracy te perspektywy coraz bardziej mnie dołują. Zaczynam popadać w bezsilność. 
Tak, tak jestem zdrowa - ale chyba czasem wolałabym mieć grupę, bo wtedy więcej ofert pracy jest... Nie patrzą wtedy aż tak na staż, lepiej nie płacić - niż mieć osobę która się na tym zna.

Tak, tak to post o użalaniu się nas sobą :(

8 komentarzy:

Monika Dz. pisze...

masz trochę racji, też nieraz odczuwam jaki ten świat niesprawiedliwy dla niektórych

miraga pisze...

Niestety nie ma co szukać sprawiedliwości na tym świecie.

zaba pisze...

Ściskam i przytulam mocno! możemy połączyć się w bólu bo ja co prawda 36 lat ze stażem ale po wychowawczym chcę zacząć pracę w zupełnie innej branży (a raczej nie chce zajmować się dotychczasowym zajęciem) i co????...to samo!dodatkowo dochodzą jeszcze ogłoszenia typu 20/30 lat nie więcej ;)

Karolina Gierdziejewska pisze...

Też zadawałam sobie takie pytania i przestałam być katoliczką bo w tej religii nie mogłam znaleźć odpowiedzi.
A co do pracy - to w końcu coś z pewnością znajdziesz. Głowa fo góry

testowanie konkursy porady i nie tylko pisze...

pamiętaj zawsze po zburzy świeci słońce, zawsze można wybrnać z sytuacji bez wyjścia, tylko abyś miała wsparcie. Nasze masz, a rodziny - mam nadzieję że też. Z pracąiężko, to wiem, ale nawet na umowy zlecenie można popracować, takich prac jest dużo zwłaszcza latem

Anonimowy pisze...

Kasieńko Kochana :) Nie mogę się zalogować, bo zapomniała ... hasła :) To Ja Koala - Małgosia. https://www.facebook.com/MalgosiaiJakub

Ktoś pisze, że nie ma sprawiedliwości na świecie. Może i nie ma. Ale przecież tak na prawdę zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Nie jedno w życiu przechodziłam. I wzloty i upadki. Liczyliśmy z Kubą po groszu na chleb. Ale szukaliśmy. Nie wolno się załamywać. NIGDY ! To jest najgorsze. Użalenie się nad sobą tylko dołuje. Najważniejsze, abyś znalazła swoją drogę. Co chcesz robić w życiu. Cel i jeszcze raz cel. Całuję Cię mocno Kochana i tak jak napisałam w mailu - rozglądaj się. Bardzo uważnie, bo czasem przechodzimy koło szansy i nie zauważamy jej. A drugi raz może się nie pojawić. Całuski <3

Unknown pisze...

Kasiu skąd ja to znam. Ci wykształceni to już w ogóle nie mają pracy, albo pracują ciężko fizycznie. Z pracą w Polsce jest jak z wodą na pustyni. Jak już ją znajdziesz to lada moment możesz stracić :/ Ale nie poddawaj się. Życie jest piękne tylko trzeba sobie życiową ścieżkę samemu obrać i zrobić wszystko aby było lepiej ;) Jesteś dzielna dasz radę ;)))

Daquerre pisze...

Zapraszam na rozdanie u mnie :)
http://daquerreblog.blogspot.com/2013/06/drugie-rozdanie.html

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger