Książka Roberta Winstona z cyklu „Mały naukowiec” pt. „Co się dzieje w mojej głowie” to lektura stworzona z myślą o młodych rządnych wiedzy odkrywcach.


Ostatnio od księgarni G+J dostałam do testowania i opisania bardzo ciekawą książkę. 
Książkę autora Roberta Winstona
Co się dzieje w mojej głowie? Jak działa twój mózg i dlaczego robisz to, co robisz?O księgarni:

Wydawnictwo książkowe G+J istnieje od ponad dwudziestu lat. W ofercie ma ponad 1000 tytułów, obecnie wydaje ponad 300 pozycji rocznie. Są one opatrzone brandami G+J Książki i National Geographic.
O autorze:
Robert Winston to naukowiec, pisarz, lekarz, dziennikarz telewizyjny, a także wykładowca na Imperial College w Londynie. Należy do znanych na całym świecie specjalistów łączących niezwykle owocną pracę naukową z publicystyką i propagowaniem odkryć nauki wśród szerokich rzesz odbiorców. Prowadzi popularne telewizyjne programy naukowe. Jego osobista charyzma i zamiłowanie do przygody sprawiają, że równie łatwo można go zobaczyć pędzącego w wagoniku kolejki górskiej, co marznącego w igloo – a wszystko po to, aby zademonstrować, jak działa świat.

O książce:

Co mnie rozśmiesza?
Skąd rodzice wiedzą, o czym myślę?
Dlaczego mam dziwne lub straszne sny?
Czy kiedyś nie zadałeś takich pytań, bo ja owszem. Zawsze byłam ciekawa, jak to jest, ze jeden mózg, działa na całe ciało. Książka odpowiada na pytania, które nurtują nas od bardzo dawna...
A więc zaczynamy przygodę!

Moja córka 8 lat, ostatnio zadała mi pytanie, " Mamo, po co nam mózg", dzięki książce wiedziałam co jej odpowiedzieć. Pokazałam obrazki, przeczytałyśmy razem informacje. 

Wybierzcie się  więc z Robertem Winstonem na wyprawę po umyśle, zwiedźając z nim najcudowniejszy i najbardziej złożony narząd ludzkiego ciała. Poznając jego misterną anatomię i dowiedz się, skąd się biorą twoje emocje, zachowania, wspomnienia i osobowość. Od zmysłu smaku do zjawiska telepatii – przekonasz się, w jak fascynujący sposób twój mózg decyduje o tym, co robisz i kim jesteś. Autor ma już w swym dorobku podobne publikacje np. „Ewolucja-rewolucja. Od Darwina do DNA” lub „Pierwiastki, wystąp! Rozbijamy chemię na czynniki pierwsze”. Nie od dziś każdy rodzic wie, że dziecko zadaje bardzo wiele pytań, na które my rodzice nie do końca potrafimy odpowiedzieć. Czasem sami się zastanawiamy, co i jak.  Książka Winstona przypadnie więc do gustu z pewnością i dzieciom jak i dorosłym. 
Lektura w pierwszej części charakteryzuje nam mózg, jego budowę, funkcje oraz sposób w jaki odbiera on bodźce ze wszystkich części naszego ciała. Sporo miejsca autor poświęcił też wyjaśnieniu w jaki sposób widzimy i jak poszczególne obrazy trafiają do naszej świadomości. Dalej jest jeszcze ciekawiej. Dowiadujemy się bowiem dlaczego jesteśmy tacy jacy jesteśmy, co tworzy naszą osobowość czy myśli oraz skąd biorą się nasze sny. Książka zainteresowała całą moją rodzinę. Spędziliśmy przy niej wiele godzin, które były pełne fascynacji, Będę do niej wracać, gdyż każdy dział, każdy obrazem jest czasem, który spędzam na pilnym studiowaniu stronić. 

Autor, każdą informację urozmaicał obrazkiem. Obrazki ciekawe, kolorowe i bardzo czytelne. Zadania które ruszają nasz mózg są ciekawym urozmaiceniem. Tekst jest czytelny, przejrzysty, zrozumiały, przez co całość czytało sie przyjemnie i lekko. Lektura, kopalnia wiedzy. Przydatne informacje. 

Na pewno nie zanudzi dlatego zachęcam wszystkich ciekawych świata i samego siebie by sięgnęli po nią, z pewnością warto!


Zainteresowała Cię ta książka, przejdź na stronę Wydawnictwa 

Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger