Wystawa Interaktywna - Podwodny Świat


Wyprawa na dno oceanu!
Tętniące życiem rafy koralowe, mroczne głębiny i wyjątkowo piękny wrak Mary Rose – to tylko część tajemnic podwodnego świata. Galeria Cuprum Arena zabierze mieszkańców Zagłębia Lubińskiego w niezwykłą podróż po oceanie.
Galeria Cuprum Arena w Lubinie już w piątek 5 kwietnia w ramach wystawy „Tajemnice Podwodnego Świata zaprosi pierwszych podróżników w rejs po morskich głębinach. W czasie prawie godzinnej wyprawy klienci galerii Cuprum Arena będą mogli zobaczyć nie tylko uroki podwodnej krainy, ale też poczuć królewski i zdominowany odkryciami geograficznymi klimat XVI wieku dzięki wrakowi statku Mary Rose. – Do uczestnictwa w wystawie zapraszamy przede wszystkim najmłodszych mieszkańców Lubina i okolic. Jestem przekonana, że będzie to niezwykła przygoda, która nie tylko zachwyci, ale i wzbogaci ich wiedzę na temat podmorskiego świata – mówi Ewa Sieńko, manager do spraw marketingu galerii Cuprum Arena w Lubinie.
Stacja 1 – Odprawa
Wystawa złożona jest z czterech elementów. Wszyscy zwiedzający na początku odwiedzą batyskaf – specjalnie przygotowane pomieszczenie, w którym każdy otrzyma kombinezon płetwonurka i zostanie poinformowany o zasadach, jakie obowiązują w czasie podróży pod wodą. Z batyskafu ekspedycja wyruszy na dno oceanu.
Stacja 2 – Rafa Koralowa
Z batyskafu przewodnik poprowadzi zwiedzających do kolejnego pomieszczenia, gdzie za okrągłym włazem powita ich niezwykły świat morskich głębin. Animator z jednej strony zaprezentuje tętniące życiem piękno krajobrazu rafy koralowej, z drugiej – czyhające na płetwonurków morskie potwory, m.in. rekiny i inne drapieżne stworzenia.
Stacja 3 – Mary Rose
Trzeci etap wyprawy to odwiedziny wraku statku królewskiego Mary Rose, zatopionego w 1545 roku u wybrzeży Anglii. Zwiedzający nie tylko poznają historię podbojów morskich i zatonięcia statku, ale nawet poczują jego zapach. Mieszkańcy Zagłębia Lubińskiego wejdą do kadłuba imitującego zatopiony statek, odwróconego do góry dnem. Tu odbędzie się emisja historii zatopionego wraku. Nie zabraknie także okazji do wypróbowania swoich sił za kołem sterowym.
Stacja 4 - Quiz
Na zakończenie wyprawy każdy podróżujący będzie musiał odpowiedzieć na trzy proste pytania, dotyczące odbytej wyprawy, po jednym z każdego etapu podróży. W nagrodę za prawidłowe rozwiązanie zagadek każdy zwiedzający otrzyma dyplom „Odkrywcy Tajemnic Podwodnego Świata”.
Wystawa potrwa w dniach od 5 do 23 kwietnia w atrium galerii Cuprum Arena w Lubinie. Zwiedzających zapraszamy w godzinach od 10.00 do 19.00.

A wy jak spędzacie swój wolny czas? 
Macie atrakcje, które organizuje miasto?

Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger