PAMIĘTAMY!!Kochany Papieżu nasz, kochany Ojcze. Zawsze pamiętam o Tobie. Kiedy płacze jesteś przy mnie. Kiedy mi źle pocieszasz mnie. Brakuje mi Ciebie, ale wiem, że gdzieś tam na pewno na mnie czekasz, i że kiedyś się spotkamy ...


Nasz Ojciec, Nasz Nauczycie, Nasz Święty 


Dziś mija 8. rocznica śmierci papieża Polaka. 2 kwietnia na stałe zapisał się w świadomości Polaków, jako dzień pamięci o Janie Pawle II. Dla niektórych był i pozostał autorytetem moralno-etycznym do dzisiaj.
Jego słowa wytyczały drogę milionom ludzi na swiecie.  -"Jeśli ktoś lub coś każe Ci sądzić, że jesteś już u kresu, nie wierz w to! Jeśli znasz odwieczną Miłość, która Cię stworzyła"; "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi"; "Nie sposób inaczej zrozumieć Człowieka, jak w tej wspólnocie jaką jest Naród"; "Musicie być mocni mocą wiary i nadziei".
Z tych prostych słów można czerpać wiarę i nadzieję w moc dobra, przyzwoitości i międzyludzkiej miłości.
Jan Paweł II zmarł o godzinie 21.37. Był pierwszym i jedynym Polakiem sprawującym urząd głowy kościoła katolickiego w stolicy Piotrowej w Watykanie.
Był papieżem przez 27 lat. Wcześniej był arcybiskupem krakowskim, kardynałem. Na papieża wybrano go na konklawe 16 października 1978 roku, po nagłej śmierci jego poprzednika Jana Pawła I. 1 maja 2011 papież Benedykt XVI ogłosił swojego poprzednika błogosławionym.


Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Po drugiej stronie czasu , Blogger